Nem vagyok valami szorgalmas blogíró, sajnálom. Viszont nagyon lelkes saláta készítő, sőt saláta kreáló vagyok, így nem szeretném, ha ez a blog meghalna. Új szezon - új saláták. Míg régebben főként a leveles salátafélék álltak az érdeklődésem középpontjában, mostanában a különleges zöldek. Az alapként használt fejes-, római- vagy jégsaláta, valamint a kínai kel alapon megálmodott saláta-költemények azonban egyre több és változatosabb alapanyagokból készülnek.
Ne kérdezzétek, mennyire fogadja örömmel ezt a családom... az utolsó fiókám is kirepülőben van éppen, így újabb kísérleti alanyok után kell néznem.
A későn érkezett tavasz egyik csodanövénye a medvehagyma. Általában is igaz, hogy a salátának szánt leveleket akkor kell szüretelni, mikor a növény még nem hoz virágot, magszárat. A medvehagymára is érvényes, hogy ne szedjük, ha megjelentek a virágkezdemények. (Sajnálattal látom, hogy úton-útfélen kínálják a csokorba kötött leveleket, de ez már csak a növény lerablása, erejének pusztítása, a következő évi termés kárára van. ) Ugyanez érvényes a pitypangra, a rukkolára (borsmustár), a galambbegyre, madársalátára stb.
2013. ápr. 27.
2013. jan. 9.
Téli vitaminbomba: savanyú káposzta saláta
A savanyított fejes-káposzta az egyik leggazdagabb téli vitaminforrásunk. Készíthetjük házilag
– nem ördöngösség – vagy vásárolhatjuk készen. (Az elkészítés módját egy más
alkalommal osztom meg veletek).
Nyersen fogyasztva hasznosíthatjuk legjobban tápanyagait, érdemes tehát a szokásos töltött- és rakott-káposzta mellett természetes állapotában is fogyasztani. Ehhez ajánlom ezt az ízletes salátát, mely 6-8 személyre szóló adag:
Savanyú káposzta saláta
1 kg savanyú káposzta
1 kis fej vöröshagyma (+ 1-2 szál hajtatott hagyma zöldjével)
1 kisebb pritamin-paprika
petrezselyemzöld, zellerzöld - apróra vágva
1 adag tartármártás (majonéz, tejföl, fűszerek)
ízlés szerint: felkockázott füstölt sonka, a díszítéshez főtt tojás
Címkék:
kreatív főzés,
recept,
szakácskönyv,
téli saláták,
tippek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)